ORGANISTA I  KOŚCIELNY

Organy w naszym kościele zostały ufundowane przez hrabiego Mielżyńskiego oraz ówczesnych parafian.

Wybudowała je firma Józefa Bacha w 1930 r.

Są to organy piszczałkowe składające się z trzech podstawowych elementów: grupy piszczałek, mechanizmu oraz aparatu tłoczącego powietrze. Ciekawostką jest to iż najmniejsza piszczałka mierzy tylko 3 cm, a największa aż 350 cm

Przed II wojną światową należały do jednych z najpiękniej brzmiących instrumentów w całej Wielkopolsce.

W latach 2012 - 2014 dokonano gruntownego remontu organów, podczas którego wymieniono silnik oraz przeprowadzono renowację piszczałek.

Wykonała to firma Pana Cepki z Wronek.

W dalszych planach jest także wymiana klawiatury manuałowej.

Organistami w kościele byli: Józef Kłysz, Stanisław Napierała, Zbigniew Hełminski także Adam Kowalewski. Obecnie Damian Nowak od 2010 r.

Opiekunami kościoła, kościelnymi byli: Edmund Napierała, Stanisław Napierała, Hieronim Przybyła, lata 1987-1993, po czym następnie został Waldemar Przybyła. Obecnie Krzysztof Utrata od 2003 r.

Należy też pamiętać o Paniach, które wniosły duży wkład w czystość naszej świątyni: Stanisława Dobrowolska, Ludwika Sytniejewska.

Aktualnie funkcję kościelnego w Nowej Wsi Zbąskiej pełni Andrzej Rajewski.

Poprzednikami jego byli Tadeusz Rajewski, a także przez wiele lat Wojciech Kostyra.

Pierwszym kościelnym natomiast, był Pan Franciszek Pawelski od 1957 r. od tego roku bowiem,

dokładnie 27 października 1957 r. datuję sie poświęcenie Kościoła przez Ks. Proboszcza Leona Rogalewskiego.

W chwili obecnej organistą w Nowej Wsi Zbąskiej jest także Damian Nowak.

Organista: Damian Nowak tel. +48 723414039

Kościelny Chobienice: Krzysztof Utrata tel. +48 607142165

Kościelny Nowa Wieś Zbąska: Andrzej Rajewski tel. +48 791695007,  dom. +48 683869244