Archiwalne ogłoszenia parafialne

SZCZĘŚĆ BOŻE

KSIĄDZ PROBOSZCZ

SŁAWOMIR RATAJCZAK

1. Rozpoczynamy Adwent w przygotowaniu do Świąt Bożego Narodzenia. Roraty dla dzieci, młodzieży i dorosłych od poniedziałku do piątku o godz.18.00 Zapraszamy dzieci z lampionami i podpisanymi serduszkami z dobrymi uczynkami do losowania figurek Świętej Rodziny. Tematem tegorocznych rorat będą rozważania o życiu Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego- Prymasa Tysiąclecia w przygotowaniu także do jego Beatyfikacji. Piosenka roratnia w tym roku to ‘’ Z Maryją w nowe czasy’’ w naszym przygotowaniu do Nawiedzenia Obrazu M. B. Częstochowskiej , które odbędzie się w piątek 27 marca 2020 r.

2. We wtorek 3 grudnia o godzinie 15.00 będzie dodatkowa Msza święta z udziałem zaproszonych gości w intencji górników i naftowców z okazji Święta Barbórki.

3. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne normalnie we wtorek i czwartek od godziny 16.00 do 17.30. Można rezerwować intencje mszalne na 2020 rok oraz składać dobrowolne ofiary za ławki oraz opłaty za dzierżawę parafialnej ziemi.

4. Pierwszy piątek miesiąca- 6 grudnia- Świętego Mikołaja- Biskupa od 17.30 będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi świętej.

5. Objazd chorych z Komunią św. przed Świętami będzie w sobotę 14 grudnia od godz. 10.00

6. Prosimy chętne Panie o upieczenie placków i przynoszenie w sobotę 14 grudnia po południu do Remizy w Chobienicach na Bieg charytatywny dla chorych dzieci.

7. Za tydzień w Niedzielę 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Na Mszy świętej o 11.00 będzie poświęcenie medalików i łańcuszków dla dzieci I Komunijnych z klasy III a potem krótkie spotkanie z rodzicami w Kościele.

8. Dziękujemy za piękny wieniec adwentowy Pani Netter z kwiaciarni jako dar dla parafii oraz Panu Organiście, Kościelnemu i innym osobom za odnowienie i pomalowanie wahadłowych drzwi w Kruchcie Kościoła wraz z wprawioną szybą, która już kiedyś była. Prosimy o zamykanie tych drzwi w okresie zimowym, kiedy Kościół będzie ogrzewany. Zostały także pomalowane drzwi od strony zakrystii i loży. Bóg zapłać za tą bezinteresowną pomoc dla parafii oraz rodzinom z Wojciechowa za sprzątanie naszego Kościoła i kwiaty.

9. W zakrystii można już nabywać Świece Caritas na stół wigilijny. Duża 13 zł. a mała 7 zł. oraz poświęcone opłatki paczkowane po dwa duże i dwa małe za dobrowolną ofiarę.

10. Spowiedź Adwentowa w naszej parafii z udziałem Księży z dekanatu odbędzie się w czwartek 19 grudnia a o szczegółach powiem później.

Z UBIEGŁEGO TYGODNIA

II NIEDZIELA ADWENTU - 08.12.2019

1. Dzisiaj po Mszy świętej zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

2. Roraty dla wszystkich od poniedziałku do piątku o godz.18.00. Zapraszamy.

4. W piątek 13 grudnia o godzinie 18.00 podczas Rorat będzie Msza święta zbiorowa na którą można nadal podawać intencje mszalne.

5. Objazd chorych z Komunią świętą przed Świętami będzie w sobotę 14 grudnia od godz. 10.00. Dodatkowych chorych można zgłaszać w zakrystii.

6. Prosimy osoby które rezerwowały bilety u Pani sołtys na koncert zespołu Golec uOrkiestra o odbiór i wpłatę do końca tygodnia, ponieważ później bilety te zostaną sprzedane innym zainteresowanym osobom.

7. Za tydzień III Niedziela Adwentu, będzie składka budowlana na nasze prace w Kościele, zbierając na dalszy remont organów a w Nowej Wsi Zbąskiej na malowanie Kościoła oraz inne pozostałe prace.

8. W zakrystii można nabywać Świece Caritas na stół wigilijny. Duża 13 zł. a mała 7 zł. oraz paczkowane, poświęcone opłatki za dobrowolną ofiarą.

9. Spowiedź Adwentowa w naszej parafii z udziałem Księży z dekanatu odbędzie się w czwartek 19 grudnia a o szczegółach i godzinach powiem za tydzień.

10. Prosimy o zwracanie uwagi na osoby przebywające na cmentarzu, ponieważ kolejny już raz na jednym grobie zostało wszystko sprzątnięte i wyrzucone w workach do pojemników na śmieci. Myślę, że ktoś to robi złośliwie, nie mając zarazem zwykłego szacunku i spokoju dającego zmarłym oraz bliskiej rodzinie.

WSZYSTKIM PARAFIANOM I GOŚCIOM NA DOBRE PRZEŻYWANIE CZASU ADWENTU

SZCZĘŚĆ BOŻE