VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 17.05.2020

SZCZĘŚĆ BOŻE

KSIĄDZ PROBOSZCZ

SŁAWOMIR RATAJCZAK

1. Serdeczne Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary w składce budowlanej a także na daninę diecezjalną oraz wszelkie inne ofiary składane na nasz Kościół w trakcie epidemii.

2. Po zmniejszonych obostrzeniach obecnie w Kościele może przebywać 70 osób a w Nowej Wsi Zbąskiej 20 osób. Obowiązuje nadal noszenie maseczek w zakrywaniu ust i nosa. Jak do tej pory obowiązuje dalej dyspensa Księdza Arcybiskupa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej, ale skoro może nas być już więcej , to zapraszam parafian w miarę możliwości do żywego uczestnictwa we Mszy świętej w naszym parafialnym Kościele. Wewnątrz siedzących w ławkach mają pierwszeństwo ludzie starsi i dane rodziny, które mają zamówioną intencje mszalną na dany dzień. Osoby młodsze mogą stać na zewnątrz kościoła, zwłaszcza w soboty i niedziele w odpowiednich odległościach obok siebie.

3. Okazja do Spowiedzi świętej jest codziennie przed Mszą świętą a kto może to Komunię świętą przyjmuje na rękę i przy kapłanie uchylając maseczkę wkłada do ust przy ołtarzu. Przypominam, że czas Komunii świętej wielkanocnej trwa do 7 czerwca, czyli do Niedzieli Trójcy Przenajświętszej, zachęcam więc do skorzystania mimo aktualnej dyspensy.

4. Biuro parafialne czynne normalnie we wtorek i czwartek od 16.00 do 17.30

5. Nabożeństwa majowe codziennie w połączeniu z Mszą świętą o godz. 18.00

6. W poniedziałek 18 maja przypada 100 rocznica urodzin Karola Wojtyły- naszego rodaka Świętego Jana Pawła II- Papieża. Z racji Pandemii zachęcam do oglądania uroczystości za pośrednictwem środków społecznego przekazu a zwłaszcza w telewizji.

7. Pierwsze spotkanie dla dzieci Pierwszo Komunijnych w Kościele odbędzie się w ostatnią niedzielę maja o godzinie 11.00 wraz z poświęceniem Pisma Świętego.

8. W gablocie ogłoszeń są wywieszone zapowiedzi par naszej parafii, które w tym roku będą zawierać sakramentalny związek małżeński. Pominięte są pary z poza naszej parafii, gdyż nie ma takiej konieczności, mimo ,że ślub odbędzie się w naszym Kościele, na Licencji.

9. Dziękujemy rodzinom z Chobienic za sprzątanie naszego Kościoła i kwiaty.

10. W środę 13 maja odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Feliksa Przybyła lat 72, byłego Sołtysa Chobienic. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Z UBIEGŁEGO TYGODNIA

Msze św. w niedzielę:

NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO 24.05.2020

1. Po zmniejszonych obostrzeniach obecnie w Kościele może przebywać 70 osób a w Nowej Wsi Zbąskiej 20 osób. Obowiązuje nadal noszenie maseczek w zakrywaniu ust i nosa. Jak do tej pory obowiązuje dalej dyspensa Księdza Arcybiskupa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej, ale skoro może nas być już więcej, to zapraszam parafian w miarę możliwości do żywego uczestnictwa we Mszy świętej w naszym parafialnym Kościele. Prośba tylko aby zachować odpowiednie odległości obok siebie i siadać po dwie lub trzy osoby w jednej ławce, a osoby młodsze mogą stać na zewnątrz kościoła.

2. Okazja do Spowiedzi świętej jest codziennie przed Mszą świętą a kto może to Komunię świętą przyjmuje na rękę i przy kapłanie uchylając maseczkę wkłada do ust przy ołtarzu.

3. We wtorek 26 maja obchodzimy Dzień Matki składając najlepsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej a dla zmarłych radość nieba.

4. Biuro parafialne czynne normalnie we wtorek i czwartek od 16.00 do 17.30

5. Nabożeństwa majowe codziennie w połączeniu z Mszą świętą o godzinie 18.00

6. Spotkanie dla dzieci I Komunijnych z klasy III w Kościele odbędzie się za tydzień w ostatnią niedzielę maja o godz. 11.00 wraz z poświęceniem Pisma Świętego. Pierwszeństwo wejścia mają dzieci , które siadają z przodu po trzy osoby w ławce a potem rodzice.

7. Msza święta dla dzieci z klasy IV z okazji Pierwszej rocznicy Komunii świętej odbędzie się w Niedzielę 7 czerwca o godzinie 12.00. Będzie to dodatkowa Msza święta tylko dla dzieci oraz ich rodziców i najbliższych. Dzieci o ile jeszcze mają przychodzą w albach i siadają z przodu po trzy osoby w jednej ławce z jednej dziewczynki a z drugiej chłopcy. Spowiedź święta dla dzieci i rodziców będzie 5 czerwca- Pierwszy piątek miesiąca od godz. 17.00

9. Dziękujemy rodzinom z Chobienic za sprzątanie naszego Kościoła i kwiaty.

10. Za tydzień Niedziela Zesłania Ducha Świętego, która liturgicznie kończy okres wielkanocny w kościele i rozpocznie się okres zwykły.

WSZYSTKIM PARAFIANOM ŻYCZĘ MIŁEJ NIEDZIELI I DOBREGO CAŁEGO TYGODNIA

SZCZĘŚĆ BOŻE