Kolejne przesłanie z racji pandemii koronawirusa

DRODZY PARAFIANIE

Na stronie internetowej naszej parafii jest umieszczony nowy Dekret Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego Metropolity Poznańskiego w sprawie duszpasterstwa podczas trwania epidemii oraz obostrzeniach.

Jest także piękny List Rady Stałej Episkopatu Polski z okazji zbliżającej się 100 rocznicy urodzin Papieża Świętego Jana Pawła II. Zachęcam wszystkich parafian do przeczytania i osobistej refleksji.

Za tydzień w sobotę i niedzielę podczas każdej Mszy świętej odczytam najważniejsze fragmenty tego listu a także będziemy wspólnie dziękować Panu Bogu i Matce Najświętszej za całe życie i Pontyfikat tego Wielkiego Papieża Polaka, aby z bram nieba wypraszał nam potrzebne dary i łaski a zwłaszcza tak potrzebne zdrowie w czasie obecnego czasu pandemii.

W tym roku w czerwcu nie będzie również tradycyjnej procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy w Uroczystość Bożego Ciała, tylko skromna procesja z Najświętszym Sakramentem wokół Kościoła i Błogosławieństwo na cztery strony świata.

Z tej racji o ile nie będzie padać będę objeżdżał całą parafię z Monstrancją po wszystkich wioskach, aby Jezus Eucharystyczny nam błogosławił w tym trudnym czasie. Każdy będzie mógł wyjść przed swój dom i przyjąć Boże błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem, mając także udekorowane okna i wywieszone flagi. Cały szczegółowy program podam później.

Zostają także odwołane parafialne zaplanowane pielgrzymki do Częstochowy w czerwcu oraz lipcowa śladami Świętego Jana Pawła II.

Jeśli będzie to możliwe to pojedziemy za rok wraz z Ziemią Świętą i Egiptem.

Wszystkim parafianom życzę przede wszystkim zdrowia i Bożej opieki na każdy dzień wraz ze wstawiennictwem Maryi i Świętego Jana Pawła II

SZCZĘŚĆ BOŻE

KSIĄDZ PROBOSZCZ SŁAWOMIR RATAJCZAK