Adwent 2019

‘’ RADUJCIE SIĘ! PAN JEST BLISKO! ‘’

Okres Adwentu to rozpoczęcie Nowego Roku Kościelnego i Liturgicznego oraz czas bezpośredniego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia a także oczekiwanie na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów.

Cztery fioletowe świece na wieńcu adwentowym symbolizują cztery niedziele tego okresu w tym jedna różowa oznaczająca niedzielę ‘’ Gaudette’’ czyli ‘’radości‘’ w bliskim już narodzeniu Pana Jezusa.

W tym czasie w kościele odprawiane są Msze święte roratnie do Najświętszej Maryi Panny, której Archanioł Gabriel zwiastował, że pocznie i porodzi syna, któremu nada imię Jezus, będąc także zbawicielem świata.

Tematem tegorocznych rorat dla dzieci, młodzieży i dorosłych będą rozważania o słudze Bożym- kardynale Stefanie Wyszyńskim- Prymasie Tysiąclecia. Po 30 latach procesu i stwierdzenia cudu uzdrowienia pewnej zakonnicy w modlitwie za jego wstawiennictwem, Papież Franciszek wyznaczył datę beatyfikacji na dzień 7 czerwca 2020 roku w niedzielę na placu Piłsudzkiego w Warszawie. To właśnie jego heroiczna wiara i odwaga w trudnych czasach dla kościoła sprawiła wybór Papieża Polaka na stolicę Piotrową w Rzymie, a także upadek komunizmu i pełną wolność religijną w naszej ojczyźnie.

Do tej przemiany wielkie znaczenie miało zawierzenie Maryi w milenijnych ślubach jasnogórskich narodu polskiego.

Będzie to także okazja przygotowania naszej parafii do Nawiedzenia Kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w marcu 2020 rok.

‘’ Z MARYJĄ W NOWE CZASY PRAGNIEMY UFNIE IŚĆ ‘’

01 grudnia 2019